1 lahmacun kaç kalori?

Kategori: Sağlık - 33.986Yorum Yazın
1 lahmacun kaç kalori?

1 lahmacun kaç kalori sorusu ülkemizin damak zevkine uygun bir yemek olarak lahmacun sevenlerin büyük merakını çekiyor. 1 lahmacun kaç kalori takip ederek yani kalori sayarak 2 kilo hatta 5 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Doğal yollarla kilo vermek için büyük bir mucize için tam zamanı!

1 adet lahmacun kaç kalori gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 lahmacun kaç kalori? (1 lahmacun kac kalori)

Lahmacun hamur, domates, soğan, kıyma, maydanoz ve baharatlarla yapılan bir besin maddesidir. Lahmacun lezzeti ülkemizde özellikle Urfa, Gaziantep gibi iller başta olmak üzere çok sevilmektedir.

1 adet lahmacun kaç kalori-1 lahmacun kalori-bi tane lahmacun kaç kalori-1 adet lahmacun kalori-bir lahmacun kaç kalori-bi lahmacun kaç kalori-1 tane lahmacun kaç kalori-bir adet lahmacun kaç kalori-lahmacun kalori 1 adet-bir tane lahmacun kaç kalori-1 porsiyon lahmacun kaç kalori-1 porsiyon lahmacun kaç adet-bir porsiyon lahmacun kaç kalori-1 5 lahmacun kaç kalori-2 adet lahmacun kaç kalori-iki adet lahmacun kaç kalori-2 tane lahmacun kaç kalori-iki tane lahmacun kaç kalori-iki adet lahmacun kaç kalori-3 lahmacun kaç kalori-3 adet lahmacun kaç kalori-3 tane lahmacun kaç kalori-4 lahmacun kaç kalori-5 lahmacun kaç kalori-5 tane lahmacun kaç kalori-5 adet lahmacun kaç kalori-büyük boy lahmacun kalori-büyük lahmacun kalori-1 büyük lahmacun kaç kalori-büyük boy lahmacun kaç kalori-bir büyük lahmacun kaç kalori-1 adet büyük lahmacun kaç kalori-büyük lahmacun kaç kalori-orta boy lahmacun kalori-1 orta boy lahmacun kaç kalori-orta boy lahmacun kaç kalori-1 adet orta boy lahmacun kaç kalori-yarım lahmacun kaç kalori-ev yapımı lahmacun kalori-lahmacun kalıri-lahmacun.kalori-1lahmacun kaç kalori-lahmacun besin değeri
1 adet lahmacun kaç kalori?

Beslenme listemizde önemli bir yer tutan lahmacun ile ilgili konuyu Canan Karatay diyet listesinde tarifini vermesiyle gündeme taşıdı. Canan Karatay lahmacun yiyin önerisiyle gündemde kaldı.

Lahmacun en sağlıklı besindir önermesi Canan Hocayı eleştiri ve övgü arasında bir noktada tuttu. Çünkü lahmacun kalorisi nedir sorusu da beraberinde geldi. O halde lahmacun kalori değerini mercek altına alalım ve lahmacun kilo verdirir mi veya lahmacun kilo yapar mı sorularının cevaplarını bulmaya çalışalım.

1 adet lahmacun kaç kalori?

Canan Karatay hocamızın da en sağlıklı besin olarak nitelediği 1 adet lahmacun kaç kalori çok merak ediliyor. 120 gr 1 adet lahmacun kaç kalori sorusunun karşılığı 177 kcal’dir.

1 lahmacun kalori değeri bakımından orta kalorili besinler arasında yer alıyor. Günlük beslenme planı içerisinde 1 lahmacun kalori değeri bir öğünü geçirmek için tercih edilebilir.

Okurlarımız “bi tane lahmacun kaç kalori ki diyetimizi bozmaz” diyebiliyor. Siz de bi tane lahmacun kaç kalori yesek ne olur diyorsanız her 1 adet lahmacun kalori miktarının 177 kalori olduğunu unutmayın. Eğer günlük egzersiz programı uyguluyor veya hareketli bir yaşam sürüyorsanız 1 adet lahmacun kalori miktarını tolore edebilirsiniz.

Bir lahmacun kaç kalori? 1 tane lahmacun kaç kalori?

Bir lahmacun kaç kalori merak edilmesinin temel nedeni ülkemizde çok sevilen bir besin olmasından kaynaklanıyor. Özellikle hanımlar arasında gerek evde gerekse restoranlarda yapılan günlerde favori yiyeceklerden biri.

Bir lahmacun kaç kalori sorusunu gram olarak da ele alabiliriz. Özellikle restoranda yenilen lahmacunlar 80 gram civarında yapılıyor.

1 lahmacun kalori değeri

80 gram bir lahmacun kaç kalori? Günlük konuşma diliyle bi lahmacun kaç kalori sorusuna 118 kcal değeri karşımıza çıkıyor. Siz de bir lahmacun kaç kalori veya 100 gram özel yaptırılmış bi lahmacun kaç kalori diye merak ediyorsanız hesaplamaya çalışmayın. Hemen açıklıyoruz. 100 gram bir adet lahmacun kaç kalori? 148 kcal.

Lahmacun kalori 1 adet için farklı boylara göre ayrı ayrı açıklanabilir. Lahmacun kalori 1 adet için 118 kcal iken örneğin bir tane lahmacun kaç kalori yerine fındık lahmacun bile olsa 1 porsiyon lahmacun kalorisi 234 kcal olabilir! Aman porsiyon olarak lahmacun tüketirken lahmacun kalorisine çok dikkat edin.

1 lahmacun kaç kalori? 2 lahmacun kaç kalori?

Bu soruyu ayrıntılı olarak cevaplayalım. Aşağıda lahmacun çeşitlerine göre kalori değerleri verilmiştir. Lahmacun kalorisi nedir sorusunun detaylı yanıtları sizi bekliyor!

 • Bir lahmacun kaç kalori (1 lahmacun kac kalori?) 150 gram ağırlığında orta boy bir lahmacun kaç kaloridir? 221 kcal.
 • 2 lahmacun kaç kalori? (iki lahmacun kaç kalori) Lahmacun genellikle iki adet olarak yenilir. Bu adet acaba kilo almamıza ve yüksek kalorili beslenmemize mi neden oluyor? Bakalım! 2 lahmacun kaç kalori? İki lahmacun kaç kalori? 2 adet 300 gram ağırlığında orta boy lahmacun 443 kcal değerine sahiptir.
 • Fındık lahmacun kaç kalori? 1 adet fındık lahmacun kaç kalori? 1 adet fındık lahmacun 55 gram gelmekte ve 117 kalori içermektedir. Fındık lahmacun kalori bakımından daha masumdur. Bu nedenle diyette lahmacun yer alıyorsa fındık lahmacun kalori miktarı ile tercih edilebilir.
 • 2 lahmacun kalori değeri toplam 160 gram küçük porsiyon için 236 kcal’dir. Kilo almamak için 2 lahmacun kalori değeri göz önüne alınırsa küçük boy tercih edilmelidir.
 • Lahmacun kaç kalori var? Lahmacun kaç kalori var sorusunu bir adet orta boy için (120 gram) 177 kcal olarak verebiliriz.
 • Ev yapımı lahmacun kaç kalori? Aman dikkat! Evde yapılan lahmacunlar tam bir kalori bombasına dönüşebiliyor. Lahmacun harcının sebze yerine kıyma ağırlıklı yapılması ve yağ oranı kalori miktarını yükseltebiliyor. O halde hemen açıklayalım ev yapımı lahmacun kaç kalori? 1 adet 205 gram ağırlığında ev yapımı lahmacun 327 kcal geliyor. Hiç de az bir rakam değil! Hele ev yapımı bi lahmacun kaç kalori biliyorken iki lahmacuna yükseltirseniz bir yerlerde yağ olarak karşınıza çıkabilir. Bi lahmacun kaç kalori canım, kilo aldırmaz demeyin! Bizden söylemesi!
 • Superfresh lahmacun kalori değeri nedir? Yaklaşık olarak 420 gram Superfresh lahmacun kalori değeri 618 kcal’dir.
 • 1 porsiyon lahmacun ne kadar? 80 gr 1 porsiyon lahmacun ne kadar sorusu için 118 kcal değeri hesaplanıyor.
 • Hacıoğlu lahmacun kaç kalori? Lahmacunun kalori değeri markaya göre değişkenlik göstermez. Genellikle özel olarak farklı bir malzeme eklenmemişse aynı kalori değeri geçerlidir.

1 porsiyon lahmacun kaç kalori?

Diyetisyen Hilal Konak porsiyon ölçüsü ne demek sorusunu açıklıyor: Porsiyon ölçüsü, bir insanın tüketmesi gereken besin miktarı olarak ifade edilebilmektedir. İnsanlar için en doğru ve sağlıklı porsiyon ölçüsü, kendisine ait olan elin avuç içi kadardır. İnsanların el yapısı, vücut yapısı ile orantılı olduğundan 1 porsiyon köfte, et, tavuk ya da balık gibi besinler avuç içi kadar tüketilmelidir.

Gelelim lahmacuna? 1 porsiyon lahmacun kaç kalori? Ülkemizde servis edilen 1 porsiyon lahmacun ortalama 170 gram geliyor.  170 gram 1 porsiyon lahmacun kaç kalori? 251 kcal bir porsiyon lahmacun kaç kalori sorusunun orta boy porsiyon için karşılığıdır.

1 porsiyon lahmacun kaç adet? Genellikle 1 porsiyon lahmacun kaç adet sorusunun karşılığı bir büyük boy lahmacun veya iki küçük boy lahmacun olarak veriliyor.

1.5 lahmacun kaç kalori?

1.5 lahmacun kaç kalori sorusu 120 gram orta boy için 266 kalori olarak hesap ediliyor. 1.5 lahmacun kaç kalori sorusu yanında çekinip soramayanlar için hemen şu soruyu da biz soralım. 1.5 porsiyon lahmacun kaç kalori? Orta boy 225 gram 1.5 porsiyon lahmacun kaç kalori? Tam 332 kalori!

2 adet lahmacun kaç kalori? (iki adet lahmacun kaç kalori)

Adet adet lahmacun kalorisi sorularına cevap veriyoruz. Elinize hesap makinesi alarak hesaplamaya çalışmayın. Editörlerimiz sizin için hepsini hesapladı.

 • 2 adet lahmacun kaç kalori? (iki adet lahmacun kaç kalori) Orta boy toplam 240 gram 2 adet lahmacun kaç kalori (iki adet lahmacun kaç kalori) sorusunun karşılığı 354 kcal olarak hesaplanıyor.
 • 2 tane lahmacun kaç kalori? Toplam 160 gram 2 tane lahmacun kaç kalori sorusunun karşılığı 236 kaloriye karşılık geliyor.
 • İki tane lahmacun kaç kalori? İki adet lahmacun kaç kalori? 100 gram iki tane lahmacun kaç kalori? Toplam 200 gram iki tane lahmacun kaç kalori? 295 kcal.

3 lahmacun kaç kalori?

 • 3 lahmacun kaç kalori? 80 gram 3 lahmacun kaç kalori? 354 kcal.
 • 3 adet lahmacun kaç kalori? 120 gramlık toplam 360 gram 3 adet lahmacun kaç kalori? 531 kalori!
 • 3 tane lahmacun kaç kalori? 100 gram toplam 300 gram 3 tane lahmacun kaç kalori sorusunun karşılığı 443 kaloridir.

4 lahmacun kaç kalori? 5 lahmacun kaç kalori?

 • 4 lahmacun kaç kalori? Orta boy 4 lahmacun kaç kalori? 709 kcal.
 • 5 lahmacun kaç kalori? Orta boy 5 lahmacun kaç kalori? 886 kcal.
 • 5 lahmacun kaç kalori? 80 gram 5 lahmacun kaç kalori? 590 kcal.
 • 5 tane lahmacun kaç kalori? 5 adet lahmacun kaç kalori? Orta boy 5 adet lahmacun kaç kalori? 886 kcal. 5 tane lahmacun kaç kalori? 886 kalori!

Yarım lahmacun kaç kalori?

Özellikle diyet yaparken kalori hesabını şaşırmamak için 1 yerine yarım lahmacun tercih edenler de yarım lahmacun kaç kalori soruyor. Yarım lahmacun kaç kalori sorusunun karşılığı 60 gram için 89 kaloridir.

Bu arada lahmacun kalorisi için nasıl yazıldığını karıştıran ziyaretçilerimiz de oluyor. Lahmacun kalıri, lahmacun.kalori, 1lahmacun kaç kalori yazımları örnek olarak verilebilir.

Lahmacun kalıri, lahmacun.kalori, 1lahmacun kaç kalori yazımları için sorgulama yapan ziyaretçilerimiz de yukarıdaki maddelerde cevapları okuyabilir.

Orta boy lahmacun kalori değeri nedir?  1 orta boy lahmacun kaç kalori?

1 orta boy lahmacun kaç kalori değeri 120 gram için 177 kcal olarak veriliyor. Orta boy lahmacun kalori değeri 150 gram üzerinden de hesaplanabiliyor. 150 gram orta boy lahmacun kalori değeri 1 adet için 221 kaloridir. 1 adet orta boy lahmacun kaç kalori değeri 221 kcal’dir.

Büyük boy lahmacun kalori? 1 büyük lahmacun kaç kalori?

Büyük boy lahmacun kalori değeri için 168 gram büyük boy lahmacunu esas alıyoruz.

 • Büyük boy lahmacun kalori değeri 225 kcal’dir.
 • 1 büyük lahmacun kaç kalori? Büyük lahmacun kalori olarak 225 kaloridir. Büyük boy lahmacun kalori olarak dikkatli tüketilmesi gereken bir besindir.
 • Büyük boy lahmacun kaç kalori? Bir büyük lahmacun kaç kalori? Bir büyük lahmacun kaç kalori sorusunun karşılığı 225 kaloridir.
 • 1 adet büyük lahmacun kaç kalori? Büyük lahmacun kaç kalori? 225 kalori bir büyük lahmacun kaç kalori sorusuna cevap oluşturuyor.

Diyette lahmacun yenir mi?

Diyette lahmacun yenilebilir. Bunun için hazırlanan günlük kalori miktarının aşılmaması, uygun karbonhidrat miktarının ayarlanması ve günlük tüketimin sınırlandırılması gerekiyor. Bir de lahmacun hamurunda kullanılan unun beyaz un olmaması sağlık açısından önem taşıyor.

Lahmacun kilo aldırır mı?

Yoğun tüketilirse lahmacun kilo aldırır mı sorusuna maalesef olumlu cevap vermek durumunda kalınabilir. Çünkü kalori bakımından günde iki adet orta boy lahmacun yemek 400-500 kalori alımına işaret ediyor.

Günlük alınması gereken kalori miktarının çoğu kişi için 2000-2500 kcal arasında olduğu düşünülürse kilo aldırma riski göze çarpıyor.

1 lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalori-Kaç kalori-Lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalorien-Pide kaç kalori-Bir lahmacun kaç kalori-Lahmacun kac kalori-Diyette lahmacun-Lahmacun kilo aldırır mı-1 ayran kaç kalori-2 lahmacun kaç kalori-Fındık lahmacun kaç kalori-Fındık lahmacun kalori-İki lahmacun kaç kalori-1 porsiyon lahmacun ne kadar-Lahmacun kaç kalori var-Ev yapımı lahmacun kaç kalori-Bi lahmacun kaç kalori-Superfresh lahmacun kalori-Lahmacun kalori değeri-1 tane lahmacun kalorisi-2 lahmacun kalori-Hacıoğlu lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalori cetveli-Lahmacun kalorisi nedir-1 adet fındık lahmacun kaç kalori
1 Lahmacun kac kalori

Lahmacun kalorisi için son söz

1 tane lahmacun kalorisi canım ne olacak demeyin! Çünkü 1 tane lahmacun kalorisi bile günlük alınması gereken kalori miktarının bazen yarışana denk gelebilir. Bu nedenle temkinli lahmacun yemek gerekiyor.

Lahmacun kalori değeri bakımından tam masum gıdalar arasında görülmüyor. Bununla birlikte zaman zaman tüketilmesi de hemen kilo yapacak kadar yüksek kalori ve yağ değeri içermiyor. Üstelik besleyicilik özelliğiyle önemli bir değere de sahip olduğunu unutmayın.

Lahmacun kalori cetveli ve lahmacun besin değeri tablosu

Lahmacun kalori cetveli ve lahmacun besin değeri nedir aşağıda yer alıyor. Verilen değerler 120 gr lahmacun için değerlendirilmelidir.

 • Karbonhidrat (g)32.27
 • Protein (g)9.74
 • Yağ (g)5.55
 • Lif (g)2.87
 • Kolesterol (mg)14.54
 • Sodyum (mg)268.2
 • Potasyum (mg)296.28
 • Kalsiyum (mg)31.54
 • Vitamin A (iu)92.28
 • Vitamin C (mg)26.78

Ev yapımı lahmacun kalori olarak daha mı fazladır?

Evet, ne yazık ki evde yapılan lahmacunlar daha büyük porsiyonlar şeklinde açılıyor. Ev yapımı lahmacun kalori değeri için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Bir lahmacun içeriğinde neler var? Lahmacun besin değeri için tabloyu kullanabilirsiniz.

 • 100 gram Beyaz un                330 kcal
 • 50 gram yağlı kıyma:             160 kcal
 • Bir yemek kaşığı zeytinyağı: 118 kcal
 • Bir çay kaşığı maya                 7,5 kcal
 • Bir domates                            20 kcal
 • Bir soğan                                 45 kcal
 • 100 gram maydanoz               35 kcal
 • Bir kaşık salça ( domates )      11 kcal
 • Bir kaşık salça ( biber )            45 kcal

1 adet lahmacun kaç kalori gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 adet lahmacun kaç kalori konusunu merak edenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN