1 haftalık kolay diyet listesi

Kategori: Zayıflama - 7.311Yorum Yazın
1 haftalık kolay diyet listesi

1 haftalık kolay diyet listesi size hayatınızın sürprizini yapabilir. Kolay ve hızlı kilo vermek ister misiniz? Çabuk zayıflamak istiyorum ve şok diyet yapmak istiyorum diyenler için büyük bir fırsat doğuyor. 1 haftalık kolay diyet listesi bu konudaki beklentilerinizi karşılayabilir.

1 haftalık kolay diyet listesi

Bir haftada 10 kilo verdiren diyet listesi biçiminde bir menü risklidir. Hatta bir haftada 10 kilo verdiren diyet listesi sonuç verse bile ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. En sağlıklı zayıflama yolu tıpkı kilo alırken yaşadığınız hız gibi olmalıdır. Örneğin 10 kilo fazlanız var diyelim. Bu kilolar sizde kaç yılda birikti? Diyelim ki 5 yılda bu kiloları aldınız. O halde en sağlıklı zayıflama ayda 1-2 kilo olduğuna göre bir yıl içerisinde fazla kilolarınızı verebilirsiniz.

Hızlı kilo vermek beraberinde sağlık riskleri getirebilir. Bir haftada 10 kilo verdiren diyet yorumları internet platformlarında sizi yanıltabilir. Bu kadar hızlı verilen kilolar aynı hızla geri alınır. Vücudun yani beynin ve metabolizmanın kilo verme sürecini yönetecek zamana ihtiyacı vardır. Vücudun çalışma hızının yükseltilmesi gerekir. Bu da zaman alır.

Bir haftada 10 kilo verdiren kolay diyet listesi

Bir haftada 10 kilo verdiren kolay diyet herkesin hayali olabilir. Hatta bu konuda uzmanların isimleri bile kullanılabilir. Örneğin bir haftada 10 kilo verdiren diyet Ender Saraç tarafından hazırlanıyor yanılsaması yapılabilir.

Siz siz olun bir haftada 10 kilo verdiren diyetler gibi tuzaklardan uzak durun. Sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermeye çalışın. Burada vereceğimiz 1 haftalık kolay diyet listesi haftada en fazla 3-4 kilo verdirme hedefini taşıyor.

Bir haftada 10 kilo verdiren şok diyet

Bir haftada 10 kilo verdiren kahve diyeti veya bir haftada 10 kilo verdiren lahana diyeti türü başlıklar sizi yanıltabilir. Ne kahve diyeti ne lahana diyeti ne de başka bir haftada 10 kilo verdiren diyet 1 haftada 10 kilo verdiren kolay diyet listesi olarak algılanmamalıdır. Ne yazık ki 1 haftada 10 kilo verdiren kolay diyet listesi biçiminde bir dünya yok!

1 haftada 20 kilo verdiren diyet

Askeri diyet gibi bazı fantastik listeler sağlığınızı bozabilir. Çünkü 1 haftada 20 kilo verdiren diyet olarak ünlenen diyet listeleri sağlıklı bir zayıflama sağlayamaz. İnsan metabolizmasına aykırı bir durumdur 1 haftada 20 kilo verdiren diyet anlayışı. Eğer 1 haftada 20 kilo verilebilseyde birkaç hafta içinde dünyada obezite sorunu biterdi!

1 haftalık kolay diyet listesi

Neden kilo alıyoruz? Kilo verimine neden olan az sayıda faktör vardır, ancak listemdeki en önemli iki şey, yetersiz yiyecek seçimleri ve çok sınırlı fiziksel aktivite. Sağlıklı ve dengeli beslenin ve aktif kalın. Kilonuzu kontrol altında tutmak için hafif bir egzersiz rutini ekleyin.

Cildinizin altındaki yağ birikintileri, bedeninizi ve bedeninizi büyütmenize yardımcı olur. Kilo vermek için yağlı, yüksek kalorili yiyecekleri azaltmanız gerekir. Bazı sözde sağlık uzmanları, büyük bir hata olduğuna inandığım her türlü karbonhidratı azaltmayı öneriyorlar. Tüm karbonhidratlar kötü değildir ve bu diyet planı bol miktarda karbonhidrat içerir. Yağları karbonhidratla kestiğinizde, kendinizi neredeyse doyurucu besinler ile sınırlandırıyorsunuz, bu da açlıktan, her zaman stresli hissetmenize ve günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirememenize neden oluyor. Yani kilo vermek için kalori alımınızı sınırlandırmanız veya kalorisiz bir diyet uygulamanız gerekir.

Bir haftada 10 kilo verdiren diyet

Bu başlığı bilerek seçtik. Çünkü bir haftada 10 kilo verdiren diyet listesine karşıyız! Çünkü çok hızlı kilo vermenin risklerini biliyoruz. O halde her insanın metabolizma hızına göre değişmekle birlikte haftada birkaç kilo verebileceğiniz 1 haftalık kolay diyet listesi tarifine geçebiliriz.

BİRİNCİ GÜN

Yedi günlük diyetinizden bir gün! Bugünün menüsü tümüyle meyvedir – muzlar hariç! Bugün için en iyi meyveler, elma, karpuz ve turunçgiller. Ne kadar meyve yiyebileceğine dair bir kısıtlama yoktur. Acıktığınızda ne zaman yiyin.

Güne şu şekilde başlayabilirsiniz: İki elma ve bir nar veya bir portakal ya da bir nar ile bir elma. Günün sonunda, en azından yediğinizden emin olun:

 • Dört elma
 • Dört portakal
 • Bir adet karpuz
 • İki adet nar

İKİNİCİ GÜN

Bugünün menüsü şöyledir.

 • Kahvaltı bir haşlanmış patates
 • Öğlen sebze yemeği veya çiğ sebze salatası
 • Akşam yine sebze yemeği veya çiğ sebze salatası

ÜÇÜNCÜ GÜN

Adına ister bir haftada kesin 10 kilo verdiren diyet deyin isterseniz bir haftada 10 kilo verdirici diyet sonuç aynıdır. Bir haftada üç, dört kilo verebiliyorsanız bu mükemmel bir başarıdır!

Üçüncü gün, yedi günlük planın önemli bir günü. Bugün, menünüz meyve ve sebzeleri birkaç kısıtlamayla birleştiriyor. Meyveler ve sebzeler lif, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Kaloriler de düşüktür.

Sağlıklı beslenmenin daha az yemelisiniz anlamına gelmediğini unutmayın; Aslında, yemeğinizde daha az kalori bulunduğundan, daha fazla yemek yapmak gayet iyi.

Her gün aynı düzenli aralıklarla yemeyi unutmayın. Şununla bugün başlayın:

 • Meyve, tercihen ham ve düşük şekerli.
 • Yeşil çay veya kahve

Öğle yemeğinde şunları yap:

 • Meyve ve sebze salatası

Akşam yemeğinde:

 • Meyve ve sebze salatası.
 • Daha fazla çiğ meyve ve sebze.

DÖRDÜNCÜ GÜN

Verdiğimiz bir haftalık kolay diyet listesi kilo vermede etkili olacaktır. Ancak 10 günde 15 kilo verdim demeniz mümkün değildir. Bununla birlikte eğer tavizsiz uygulanırsa çok başarılı sonuç verebilir.

Diyette bu süre zor olabilir. En sevdiğin yiyecekleri üç günlüğüne verdin ve bugün hala üç gün var.

 • Kahvaltı, Bir muz, bir bardak yağsız süt veya muzlu smoothie, bir kase zayıflatan çorba
 • Öğlen yine zayıflatan çorba, muz
 • Akşam yine bir muz, bir bardak yağsız süt veya muzlu smoothie, bir kase zayıflatan çorba

BEŞİNCİ GÜN

Bir haftada hızlı kilo verdiren diyet listesi bayan okuyucularımızdan büyük ilgi görüyor. Diyet listesi bayan veya diyet listesi erkek biçiminde ayrılmadan yapılmalıdır. Bu liste diyet listesi erkek olarak da uygulanabilir.

Kilo vermeye başladığınızı hissedebileceğiniz bir gündesiniz.

Kilo kaybının kişiden kişiye değiştiğini unutmayın. Herhangi bir kilo kaybı planının ilk dört veya beş günü oldukça zor ve bazen cesaret kırıcı olabilir. Ne kadar iyi hissettiğinizi not edin çünkü iyi gidiyorsunuz!

 • Kahvaltı, bir elma, bir portakal, bir greyfurt, iki domates
 • Öğlen bir kase pirinç lapası, iki domates, bir kase salata, yarım kilo yağsız süt
 • Akşam bir kase zayıflatan çorba, bir elma, iki domates

ALTINCI GÜN

Hedefinize çok yakınsınız! Acıkıyor musun? Unutmayın: Yeşil çay içerseniz, bir saat bekleyip büyük bir tabak yiyin.

Bugün başka bir sebze günü, ama küçük bir kase haşlanmış pirinç de olabilir. Yağ, tereyağı veya peynirden kaçının, ancak lezzet için biraz limon suyu, tuz ve karabiber kullanmaktan çekinmeyin. İki ve dördüncü günlerden kalan çorba ve salata tarifleri bugün için mükemmel, ancak bugün için taze hale getiriyor.

YEDİNCİ GÜN

Diyet planını takip ettiyseniz 3-5 kilo vermeliydin. Ayrıca cildinizin ve sindirim sisteminizin daha sağlıklı olduğunu fark etmelisiniz.

Her zamankinden daha az yemek tüketmekten de mahrum kalmış olabilirsiniz. Gününüze enerjinizi artırmak ve odaklanmanıza yardımcı olmak için meyve ve meyve suyu ile başlayın.

 • Kahvaltı, biir portakal, bir greyfurt suyu, bir elma
 • Öğlen bir kase pirinç pilavı, iki domates, bir kase salata
 • Akşam bir kase zayıflatan çorba, sebze salatası
1 haftalık kolay diyet listesi-bir haftada 10 kilo verdiren kolay diyet-1 haftada 10 kilo verdiren kolay diyet listesi-1 haftada 20 kilo verdiren diyet-diyet listesi bayan-diyet listesi erkek-1 haftada 5 kilo-1 haftada 10 kilo verdiren detoks-1 haftada 10 kilo verdiren spor-10 günde 15 kilo verdim-bir haftada 10 kilo verdiren diyet-bir haftada 10 kilo verdiren diyet ender saraç-bir haftada 10 kilo verdiren diyet listesi-bir haftada 10 kilo verdiren diyet muzaffer kuşhan-bir haftada 10 kilo verdiren diyet yorumları-bir haftada 10 kilo verdiren diyetler-bir haftada 10 kilo verdiren kahve diyeti-bir haftada 10 kilo verdiren lahana diyeti-bir haftada 10 kilo verdiren şok diyet-bir haftada 10 kilo verdirici diyet-bir haftada kesin 10 kilo verdiren diyet

1 haftada 5 kilo

1 haftada 5 kilo

1 haftada 5 kilo vermek için yukarıdaki diyet listesini rahatlıkla uygulayabilirsin. Bu diyette izin verilen içecekler suya ek olarak Yeşil çay (Güçlü antioksidan olan polifenolleri içerir.) , Sütlü veya sütsüz kahve, limonata olarak belirlenmiştir.

Bir haftada 10 kilo verdiren diyet Muzaffer Kuşhan gibi uzmanlarca farklı listelerle zaman zaman gündeme taşınıyor.

Ayrıca yukarıdaki listeyi 1 haftada 10 kilo verdiren detoks biçiminde iki hafta süresince de yapabilirsiniz.

1 haftada 10 kilo verdiren spor ile desteklenen diyetler yerine 1 haftada 5 kilo daha makul ve sağlıklı tercih olabilir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN