1 Erik kaç kalori?

Kategori: Beslenme - 10.446Yorum Yazın
1 Erik kaç kalori?

1 Erik kaç kalori özellikle bahar aylarıyla birlikte gündeme oturuyor. Erik yiyerek 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Doğal yollarla kilo vermek için büyük bir mucize seni bekliyor olabilir! Dünyada ve ülkemizde yüz binlerce kişinin kilolara meydan okumasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler, zayıflamak için için, size özel hediye niteliğindeki diyet listelerini, daha geç olmadan denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, milyonlarca  kilolu kişi tarafından denenmiş kilo verme menülerini de inceliyor!  Çünkü erik çocuk, genç, yaşlı hepimizin çok sevdiği düşük kalorili ama bol faydalı bir meyvedir. Erik vitamin, mineral ve lif yönünden çok zengindir. Örneğin yalnızca bir erik yemek günlük C vitamini ihtiyacının yüzde onunu karşılıyor. Bu yazıda 1 erik kaç kalori sorusunun farklı başlıklarını okuyabilirsiniz:

 • Yeşil erik kaç kalori
 • Kuru erik kaç kalori
 • Kırmızı erik kaç kalori
 • Siyah erik kaç kalori

 

Erik besin değeri tablosu

1 (100 g) erik içerisindeki besin değeri nelerdir? Konuyla ilgili tabloyu bilginize sunuyoruz.

 • Kalori 30 kcal
 • Yağdan Kalori 2
 • Toplam yağ 0,2 gr
 • Tekli doymamış Yağ 0,1 gr
 • Potasyum 104 mg
 • Karbonhidratlar 8 gr
 • Diyet Lif 0,9 gr
 • Şekerler 7 gr
 • Protein 0,5 gr
 • Vitamin A % 4
 • C Vitamini % 10
 • Kalsiyum % 0 ·

Yüzdelik değerleri günlük ihtiyacının yüzde kaçını karşıladığını gösteriyor.

 

1 erik kaç kalori? 1 adet yeşil erik kaç kalori?

1 erik kaç kalori? Yazıyla bir erik kaç kalori? Orta büyüklükte (40 gr) 1 erik kaç kalori sorusunun cevabı 19 kaloridir. Aynı cevap yeşil erik kaç kalori sorusu için de geçerlidir. Bir kilo erik kaç kalori? (1 kilo erik kaç kalori) Bir kilo erik kaç kalori sorusunun cevabı 470 kcal’dir.

 

1 erik kaç kalori-erik kaç kalori-yeşil erik kaç kalori-kuru erik kaç kalori-kırmızı erik kaç kalori-siyah erik kaç kalori-kara erik kaç kalori-anjelika erik kaç kalori-mor erik kaç kalori-erik suyu kaç kalori-anjelik erik kalori-can erik kaç kalori-1 adet siyah erik kaç kalori-erik pestili kaç kalori-1 adet kuru erik kaç kalori-kuru siyah erik kaç kalori-1 kuru erik kaç kalori-erik hoşafı kaç kalori-bir erik kaç kalori-10 erik kaç kalori-erik reçeli kaç kalori-1 kilo erik kaç kalori-erik kompostosu kaç kalori-1 adet yeşil erik kaç kalori-bir kuru erik kaç kalori-100 gr yeşil erik kaç kalori-ekşi erik kaç kalori-bir avuç kuru erik kaç kalori-bir kilo erik kaç kalori

yeşil erik kaç kalori

100 gr yeşil erik kaç kalori?

100 gr yeşil erik kaç kalori sorusunun karşılığı 47 kaloridir.

 

Kırmızı erik kaç kalori?

Kırmızı erik kaç kalori sorusunun cevabı 45 gramlık bir büyük birim kırmızı erik 24 kcal değerindedir. Erik renklerine göre kalori değerlerinden devam edelim isterseniz. Siyah erik kaç kalori?

 

Siyah erik kaç kalori?

1 adet siyah erik kaç kalori? 1 adet siyah erik kaç kalori sorusunun cevabı orta boy (25 gr) için 14 kcal’dir. Siyah erik halk dilinde kara erik olarak da isimlendiriliyor. Soruyu kara erik kaç kalori diye formüle edebiliriz. Kara erik kaç kalori sorusuna bir porsiyon (100 gram) kara erik 54 kcal değerindedir.

 

Mürdüm eriği kaç kalori?

Siyah erik türüdür. Mürdüm eriği ülkemizde yoğun tüketilen bir türdür. Bu nedenle mürdüm eriği kaç kalori sorusu özellikle diyet menülerinde ara öğün olarak kullanıldığında önem kazanıyor.

1 adet 45 gram büyük boy mürdüm eriği kaç kalori sorusunun cevabı 24 kcal olarak verilebilir. Aynı şekilde mor erik kaç kalori sorusu da genellikle mürdüm eriği için soruluyor. 1 adet mor erik kaç kalori? 50 gram mor erik kaç kalori? 25 kcal.

 

Kuru erik kaç kalori?

100 gram değerindeki kuru erik kaç kalori? 100 gram bir normal porsiyon kuru erik kaç kalori sorusunun cevabı 261 kcal’dir.

Tane olarak ele alırsak soruyu 1 adet kuru erik kaç kalori biçiminde sorabiliriz. Bu durumda 1 adet kuru erik kaç kalori sorusuna 10 gram için 26 kcal enerji değeri olduğunu belirtebiliriz. 1 kuru erik kaç kalori 26 kcal. Bir porsiyon kuru erik kaç kalori? 30 gram kuru erik 78 kaloridir.

Kuru siyah erik kaç kalori? Bir porsiyon kuru siyah erik kaç kalori? 78 kcal.

Bir kuru erik kaç kalori? Bir kuru erik kaç kalori sorusunun cevabı 26 kaloridir. Bir avuç kuru erik kaç kalori? 100 gram bir avuç kuru erik 261 kcal.

 

10 erik kaç kalori?

10 erik kaç kalori? 94 kalori.

 

Anjelika erik kaç kalori?

100 gram Anjelika erik kaç kalori? 66 kcal. Aynı soruyu bazı ziyaretçilerimiz anjelik erik kalori biçiminde soruyorlar. Anjelik erik kalori sorusunun cevabı da 100 gram birim için 66 kalori olarak verilebiliyor.

 

Can erik kaç kalori?

50 gram can erik kaç kalori sorusunun cevabı 23 kcal’dir.

 

Erik suyu kaç kalori?

1 su bardağı erik suyu kaç kalori? 200 ml erik suyu kaç kalori sorusuna 98 kcal kalori miktarı hesaplanıyor.

 

Erik hoşafı kaç kalori? Erik kompostosu kaç kalori?

Erik kompostosu kaç kalori? 1 porsiyon taze erik hoşafı kaç kalori? 340 gram taze erik kompostosu 112 kcal değerine sahiptir. Diyet menülerinde erik hoşafına sıklıkla yer verilebiliyor. Bu kalori değerini mutlaka not alın.

 

Erik pestili kaç kalori?

100 gram erik pestili kaç kalori? 344 kalori değerine sahptir.

 

Erik reçeli kaç kalori?

100 gram erik reçeli kaç kalori? 100 gram erik reçeli kaç kalori sorusuna 273 kcal değeri hesaplanıyor.

 

Ekşi erik kaç kalori?

100 gram ekşi erk kaç kalori? 45 kaloridir.

 

Erik zayıflatırmı?

Erikleri, lif içeriğinden dolayı kabızlığı önlemek ve tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan daha az konsantre, kuru kalorili bir kuru erik şekli olarak düşünün. Tek bir erik yaklaşık 30 kalori içerir, bu yüzden büyük bir atıştırmalık atıştırmalık yapar. Yoğurdun ya da yarım avuç dolusu fıstıkla birlikte bir miktar proteini almasına rağmen, erik kendisi de fazla sağlamaz. Protein sizi tam ve tatmin etmenize yardımcı olacaktır.

Erik zayıflatırmı sorusunun kalori değeri bakımından ele alabiliriz. Eriğin kalorisi düşüktür (100 g başına 46 kalori) ve doymamış yağ içermez; bununla birlikte, sağlığa yararlı pek çok bileşik, antioksidan, mineral ve vitamin içerirler.

Diyet lifleri, sorbitol ve isatin gibi eriklerde bulunan belirli sağlığa yararlı bileşiklerin, pürüzsüz sindirim sistemi işlevini düzenlemeye yardımcı olduğu ve dolayısıyla kabızlık problemlerini azaltmaya yardımcı olduğu bulunmuştur.

Yağ yakma ve sindirim sistemine katkılarıyla birlikte düşük kalori değeriyle erik kilo verdirir mi sorusuna olumlu yaklaşıyoruz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN