Ünlü diyetisyenlerin zayıflama sırları

Kategori: Ünlü Diyetler - 4.897Yorum Yazın
Ünlü diyetisyenlerin zayıflama sırları

Ünlü diyetisyenlerin zayıflama sırları nelerdir?

Ünlü diyetisyenlerin zayıflama sırları ile 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Büyük bir mucize yaşamak için doğru adrestesiniz! Dünyada bugün milyonlarca kişinin kilolarından kurtulmasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler kilo vermek için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, bir an önce denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo vermeyi başaranların tercihi, denenmiş kilo verme önerilerini de okuyor ve inceliyor!

 

Modern tıp ve diyet dünyası zayıflama kavramını yeniden sorguluyor. Klasik diyetlerin yerini dengeli beslenme ve kişiye özel beslenme programları alıyor. Cinsiyete, beden tipine, yaşa, mevsime ve yaşam stilinize uygun diyet programları belirleniyor.

Bayanların vücut özellikleri ve yaşam biçimleri erkeklerden önemli farklılıklar göstermektedir. Özellikle doğurganlık özellikleri bazı hormonal farklılıklara yol açmaktadır. Bu farklılıklar beslenme ve zayıflama özelliklerini bayanlarda erkeklerden ayrıştırmaktadır. Kısacası tanrı bayan vücudunu yaratırken daha çok özen gösterdi! Diyetisyen ve bayanların da bu özeni kendilerine göstermeleri gerekiyor. Diyetisyenler kadınlar için farklı diyet programları hazırlıyor.

Kadınlar için dünyanın önde gelen diyetisyenlerinin beslenme önerilerinden bazılarını sizler için derledik. Ülkemizden Ender Saraç, Taylan Kümeli, Selahaddin Sönmez, Canan Karatay, Dilara koçak; yurtdışından ise Pierre Dukan, Robert Atkins, Michael Montignac gibi diyetisyenler ünlü diyet programlarında sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi için önerilerde bulunuyor. İşte ünlü önerilerin bazıları:
Vücut tipinizi belirlemeden diyete başlamayın. Yarıda bırakmak kaçınılmaz sonuç olacaktır.
Mevsime göre diyet programları uygulayın. Kadınlar erkeklere göre mevsimlere daha fazla duyarlılık göstermektedir.
Hayatınızdan naneyi eksik etmeyin. İçtiğiniz suyun içerisine yeşil nane yaprakları atın. Bunu çayda da uygulayın. Böylece daha çık tokluk hissedeceksiniz.

Kadınlar erkeklere göre daha çok sporla zayıflayabiliyor. Hiç spor yapmayan bir erkek spora başladığında ilk birkaç gün 3-4 kg’a kadar zayıflayabilirken bayanlar yalnızca yarım kilo verebiliyor. Bayanların uzun süreli ve daha kalori harcamaya dönük sporlara yönelmeleri gerekir.
Zayıflama anahtarı pişirme yöntemlerinde. E mutfağın anahtarı da bayanlarda olduğuna göre doğru pişirme teknikleriyle çok kolay kilo verebilirsiniz. Haşlama, buğulama, ızgara, fırında buğulama, yağsız tava gibi yöntemler sizden çok şey kaybettirecektir!

Harcayabildiğin kadar kalori almak ünlü diyetisyenlerin önerilerinden biri

Harcayabildiğin kadar kalori almak ünlü diyetisyenlerin önerilerinden biri

Mutfağı en çok zaman geçirdiğiniz mekan olmaktan çıkarın. Pek çok kadın mutfakta oturmaktan ve zaman geçirmekten zevk alıyor. Oysa mutfakta geçirilen zamanları boş geçirmiyorlar! Atıştırmalıklar sinsice kilo almanıza yol açıyor. Salonda veya oturma odasında zaman geçirin, mutfağa daha seyrek uğrayın.
Çikolata, şekerleme gibi gıdaları açıkta bırakmayın. Bu tür ürünleri dekoratif amaçlı kaplarda ve ortada tutmayın. Çünkü farkında olmadan kalori alıyorsunuz. Aynı şekilde meyve tabakları da hazırlamayın. Evinizde dekoratif olarak yalnızca hoş kokulu fesleğen gibi çiçekler bulundurun. Tabaklar boş olsun, içlerine çikolata, şeker yerine renkli taşlar, deniz kabukları koyabilirsiniz.
ZAYIFLAMANIN 5 ŞARTI

1. Hayatınıza hareket katın.
2. Yemeklerinizden sosları uzak tutun
3. Kızartmayı unutun
4. Aç kalmayın
5. Harcayabildiğiniz kadar kalori alın


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!