Kilo aldırmayan tatlılar

Kategori: Yemek Tarifleri - 9.537Yorum Yazın
Kilo aldırmayan tatlılar

Kilo aldırmayan tatlılar arasında incir uyutmasının özel bir yeri vardır. Kilo aldırmayan tatlılar ile 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Milyonlarca kişinin kilolarından kurtulmasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler kilo vermek için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, çok geç kalmadan denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo vermeyi başaranların tercihi, denenmiş kilo verme önerilerini de okuyor ve kilo vermeye başlıyor!

Sağlıklı ve leziz bir tatlı. Bu tatlı ile adı üstünde kilolarınız da uyuyor. Elbette her şeyin fazlasının zararlı olduğunu unutmayın, incir uyutması yemeyi abartmayın.

Diyet yapanlar için kış aylarında deneyebilecekleri müthiş bir tatlı tarifi veriyoruz. Bu lezzetle hem diyetinizi aksatmayacak hem de tatlı krizinizi bastıracaksınız.

Malzemeler:
• 1 litre süt
• 1/3 su bardağı şeker (Kullanmamanızı öneriyoruz)

İncir uyutması diyette olanlar için ideal bir tatlı

İncir uyutması diyette olanlar için ideal bir tatlı

İncir uyutmasını badem ile süsleyebilirsiniz

İncir uyutmasını badem ile süsleyebilirsiniz

• 12 adet kuru incir
• Arzuya göre; ceviz içi

İncirlerin sapları kesilir ve yıkanır, küçük küçük kesilir. Rondoda parçalanır. Biraz süt ilave edilip yumuşatılır ve tekrar rondoda parçalanır. İncirlerin hiç bütün kalmadan iyice parçalanması gerekir.

Diğer tarafta süt yoğurt mayalama sıcaklığına ılıtılır. Rondodan geçirilen incirler sütün içine katılır ve çok az karıştırılır. Kaselere konup üzeri örtülerek oda sıcaklığında 2 saat mayalanmaya bırakılır. Daha sonra buzdolabında bir gece bekledikten sonra servis edilir. Üzerine Antep fıstığı serpebilirsiniz.
Eğer şekerli yapmak isterseniz, sütü ılıtırken kahverengi şeker ekleyebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN