İp atlayarak haftada 2 kilo

Kategori: Fitness - 153.650Yorum Yazın
İp atlayarak haftada 2 kilo

İp atlayarak haftada 2 kilo verilir mi? İp atlamak zayıflatır mı? (İp atlamak zayıflatırmı?) İp atlayarak haftada 2 kilo, sonrasında 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Kilo vermek için büyük bir mucize yaşamaya hazır mısın!

Dünyada ve ülkemizde yüz binlerce kişinin kilolara meydan okumasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler, fitness koçları zayıflamak için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, daha geç olmadan denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, milyonlarca kilolu kişi tarafından denenmiş kilo verme önerilerini de inceliyor!

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek!

İp atlamak zayıflatırmı? İp atlayarak kaç kilo verilir?  İp atlama zayıflama yöntemi olabilir mi? Evet, en kolay ve zevkle yapabileceğiniz egzersizlerden biri ip atlamaktır. Diyetisyenler ve fitness uzmanları ip atlamak zayıflatır mı (ip atlamak zayıflatırmı) sorusuna olumlu cevap veriyor. Bu yazıda ip atlamak kaç kalori, ip atlayarak haftada 2 kilo verilebilir mi, ip atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İp atlamak zayıflatırmı (ip atlamak zayıflatır mı) ip atlayarak kilo verme keyifli bir yöntem olarak dünyada çok popüler!

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak haftada 2 kilo

İp atlayarak haftada kaç kilo verilir? Daha açık soralım: İp atlayarak haftada 2 kilo verilebilir mi? İp atlayarak kaç kilo verilir? Yapılan hesaplamalar gösteriyor ki 7000 kalori yakmak bir kilo vermeyi sağlıyor. 1 saat ip atlama kaç kalori yaktırır? Bir saat yavaş tempoda ip atlamak, başka bir ifadeyle 1 saat ip atlama kaç kalori yaktırır sorusuna 472 kalori cevabını verebiliriz.

Bir haftada 14 bin kalori harcayarak iki kilo verebilirsiniz. Bunun için ip atlayarak haftada 2 kilo vermek amacıyla etkili bir program yapılmalıdır. Bu program içinde ip atlama yanında fitness, crossfit gibi kombinasyonlar yapılmalıdır.

İp atlayarak haftada 2 kilo-ip atlayarak zayıflama çizelgesi-ip atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir-ip atlayarak kaç kilo verilir-ip atlama çizelgesi-ip atlayarak ayda kaç kilo verilir-ip atlamak zayıflatırmı
İp atlayarak haftada 2 kilo ver!

İp atlayarak zayıflama çizelgesi

İp atlayarak zayıflamak için nasıl bir program izlenmelidir. Haftada 1 kilo yağ kaybetmek için, başlangıç ​​ağırlığınıza bağlı olarak 200 veya daha fazla kalori yakmak için 20 dakika ip atlayabilir ve günlük kalori alımınızı 300 kaloriye kadar azaltabilirsiniz. İp atlayarak haftada kaç kilo verilir?

İp atlamak kaç kilo verdirir? Günde kaç ip atlamak zayıflatır? Her gün ip atlayarak ne kadar kilo kaybedersiniz, bedeninize göre değişir. Bir saat ip atlamak kaç kalori yakar?

ip atlayarak zayıflama çizelgesi yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlamak kaç kilo verdirir?

125 kiloluk bir insan 30 dakika boyunca 300 kalori zıplama ipi yakar, bu yüzden teorik olarak, diyete fazladan kalori eklenmedi ise, bu kişinin sadece ip atlayışından bir kilo kaybetmesi yaklaşık 12 gün sürer. Daha büyük insanlar aynı miktarda egzersiz için daha fazla kalori yakarlar. 185 kiloluk bir insan, yarım saat boyunca ip atlayarak 444 kalori yakar ve 8 günde bir kilo ayda 3.5-4 kilo verilebilir.

İp atlamak kaç kilo verdirir, başka bir ifadeyle ip atlama kaç kilo verdirir sorusunun cevabı sizin ciddi egzersiz programına sıkı sıkıya uymanıza bağlıdır. Etkili bir ip atlama ile zayıflama programı 3-8 kilo arasında kaybetmeyi sağlayabilir. Özellikle fazla kilolu kişilerde ip atlama ile zayıflama daha etkili ve hızlı kilo verme sonucu doğurabilir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek dışında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlama çizelgesi, günde kaç ip atlamak zayıflatır?

Günde kaç ip atlamak zayıflatır? İp atlama çizelgesi ile kaç kalori yakabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Örneğin 15 dakika ip atlamak kaç kalori yakar? 80 kg ağırlığındaki bir kişinin ip atlamasına göre hazırlanan ip atlama çizelgesi şöyledir.

İp atlamak kaç kalori yaktırır?

İp atlamak kaç kalori yaktırır? İşte dakika dakika ip atlamak kaç kalori yaktırır çizelgesi!

 • 10 dakikalık ip atlama 123 kcal
 • 15 dakikalık ip atlama 185 kcal
 • 30 dakikalık ip atlama 496 kcal
 • 60 dakikalık ip atlama 991 kcal

20 dk ip atlamak kaç kalori? 280 kalori yaklaşık olarak 20 dk ip atlamak kaç kalori sorusunun yanıtı olarak hesaplanabilir.

2000 ip atlamak kaç kalori? (2000 ip atlamak kac kalori) Öncelikle 2000 ip atlamak çok zor ve bir kerede yapılamayacak bir sayıdır. Orta tempoda en az iki saat zaman alacaktır.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir? İp atlayarak ayda kaç kilo verilir?

İp atlayarak ayda kaç kilo verilir? Egzersiz ile 7.000 kalori harcamak yaklaşık bir kilogram vücut ağırlığının azalması demektir. Eğer ip atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir diye soruyorsanız kaç kalori yakacak şekilde ip atladığınızı göz önünde tutmanız gerekiyor.

Günde kaç tane ip atlamak gerekir?

Günde kaç tane ip atlamak gerekir sorusu yerine kaç dakika ip atlama sporu yapmalıdır sorusu daha doğru bir yaklaşımı gösteriyor.

İp atlamak kalori harcamak için iyi bir fırsattır. Yarım saatlik bir ip atlama tablosuna uymak 370 kalori harcamanızı sağlayabilir. Bu durumda günde 700 kalori harcayacak biçimde ip atlama çizelgesi uygularsanız ayda en az üç kilo vermeniz işten bile değildir. Eğer iyi bir diyetle ip atlama antrenmanı yaparsanız ayda 10 kiloya kadar verebilirsiniz.

İp atlayarak 10 kilo verdim diye belirten yorumlar okuyoruz. İp atlayarak 10 kilo verdim demek için ya çık sıkı bir ip atlamak kardiyo çalışması gerekir ya da üç dört aylık bir program uygulanmalıdır.

Uzmanlar ip atlamanın en etkili zayıflama yöntemleri arasında olduğunu belirtiyor. İp atlayarak haftada 2 kilo vermek veya sınır koymadan ip atlayarak kilo vermek zevkli ve etkili bir egzersiz yöntemidir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlamak zayıflatırmı? İp atlama programı

Örnek ve etkili bir ip atlama programı şu şekilde olabilir. İp atlamaya başlarken, egzersiz seanslarınızın süresine odaklanmadan önce koordinasyonu ve becerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. 20 saniye setlerle başlayın. Dayanıklılık ve koordinasyon oluştururken, atlama setlerinde harcadığınız zamanı aşamalı olarak artırın. Buna bir örnek, setler arasında 60 saniyelik bir dinlenme ile altı set üç dakika içinde tamamlanmaktadır.

Atlama ipini egzersiz programınıza bir alet olarak ekleyin. Başlamak için ağırlık eğitimi veya kardiyodan önce atlama ipi ekleyin ve toplam 100 atlama hedefleyin. Bu, kalp atış hızınızı arttırır, eklemleri gevşetir ve ayaklarınızı, dizlerinizi yeni egzersize şart koşar.

İp atlayarak haftada 2 kilo-ip atlayarak zayıflama çizelgesi-ip atlayarak 1 ayda kaç kilo verilir-ip atlayarak kaç kilo verilir-ip atlama çizelgesi-ip atlayarak ayda kaç kilo verilir-ip atlamak zayıflatırmı
İp atlayarak zayıflama çizelgesi ile kilolarından kurtulabilirsin!

Ardından, bir kondisyon aracı olarak egzersiz programınızın sonunda on dakika atlama ipi ekleyin. 30 saniyelik atlamayla 30 saniye geriye atlama harika bir hedeftir, ancak bu çok zorsa, dağınık olduğunuzda molalar verin, sonra hazır olduğunuzda yeniden başlatın. Vücudunuzun her yanına ve sonunda karnınıza yağ yakmak için kalori açığı ile birlikte ağırlık eğitimini ve aerobik eğitimi kullanmaya devam edin.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak kaç kilo verilir?

İp atlayarak zayiflama mümkün! İp atlayarak kaç kilo verilir sorusunun cevabı kişinin işi ciddiye almasına, yaşına, kilosuna ve düzenli uygulamasına göre değişir. Antrenman sıklığı, uyguladığı ip atlama çizelgesi gibi konular da ip atlayarak kilo vermek isteyenlerin vereceği kilo miktarında etkilidir.

Günde 700 kalori ile kaç kilo verilirGünde 700 kalori ile kaç kilo verilir sorusunun karşılığı 10 günde 1 kilo verilir şeklindedir.

Günde kaç kere ip atlamak zayıflatır? (Gunde kac kere ip atlamak zayiflatir)

Ortalama bir değer vermek gerekirse düzenli olarak günde 1 saat antrenman uygulayan bir kişi ip atlayarak ayda 2-7 kilo verebilir. Bu konunun matematiği şöyle! Bir saat ip atlamak yaklaşık 700 kalori yaktırır. (10 dk ip atlamak kac kalori yaktirir-75-80 kcal) 7.000 kalori yakmak ise 1 kilo vermeyi sağlıyor. Ayda 30 saat ip atlamak 20-25 bin kalori harcamanızı sağlayacaktır. 25 bin kalori harcamak diğer bütün faktörler (günlük kalori alımı, hareketsizlik vb.) aynı kalsa dahi 3-4 kilo verdirecektir.

Bu tempoyu birkaç ay sürdürmek bile fazla kiloları kalıcı olarak vücuttan atmaya yardımcı olabilir.

İp atlamak kaç kalori?

İp atlamak ne kadar kalori yakar? İp atlamak, ip dışında özel bir ekipman gerektirmeyen etkili bir kalori harcama egzersizidir. Yaklaşık 70-75 kilo ağırlığa sahip bir kişinin ip atlayarak bir saatte 600 kalori harcaması mümkündür. 600 kalori çok iyi bir enerji harcama rakamıdır.

Tekrar sorar isek ip atlamak ne kadar kalori yakarİp atlayarak kaç kilo verilirİp atlamak kaç kalori kabaca söylemek gerekirse dakikada 15-20 kalori harcamak demektir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak zayıflama programı

Evde veya bahçede hatta balkonda yapabileceğiniz mükemmel bir egzersiz aracı olarak ipi tercih edebilirsiniz. İp atlamak tüm vücudunuzu çalıştırır. Kilo vermenizi destekler. Yaralanma riski düşük bir egzersiz programıdır. Eğlencelidir. İşte zayıflamak için ip atlama programı!

Şimdi günde 15 dakikanızı veya zamanınız varsa 30 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bir ip atlayarak zayıflama programı veriyoruz. Unutmayın, 30 dakikalık bir atlama ipi egzersizi ile bir gün boyunca yaklaşık 800 ek kalori yakabilirsiniz!

Ortalama 15 dakikalık bir ip atlama egzersizi, yaklaşık 250 kalori yakmanızı sağlarken, aşırı egzersiz sonrası oksijen tüketimi denen bir şey yüzünden, antrenman tamamlandıktan sonra uzun süre kalori yakmaya devam edeceksiniz. Bu durum yatmadan önce şınav çekmek gibidir. Yani yatarken bile kalori yakmaya devam edersiniz!

Çok basit yapabileceğiniz ip atlayarak zayıflama programı!

 • 15 saniye sıçrayarak ip atlamak
 • 10 saniye dinlenmek

Bu sıralamayı 8-10 kez yapabilirsiniz. Videoyu izlemek fikir verecektir. Zayıflamak için ip atlama programı setlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. İp atlayarak kilo verme niyetiniz varsa videolar çok yol gösterici olabilir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

Başlangıç egzersizinden sonra ileri aşama 600 kalori harcatacak ip atlayarak zayıflama programı için ikinci videoyu izleyebilirsiniz.

İp atlama egzersizi

İp atlama, kalbinizi pompalayan iyi bir aerobik egzersiz programıdır ve kaloriyi yakmanıza ve bu istenmeyen kiloların bir kısmını kaybetmenize de yardımcı olabilir. Bununla birlikte, ip atlama egzersizi herhangi bir kilo verme programının önemli bir parçası iken, kötü bir diyet yapamazsınız. Egzersiz veya diyet programına başlamadan önce doktorunuza danışın.

Diyetisyenler pek çok diyet listesi hazırlasa da çoğu ne yazık ki istenilen sonucu sağlamıyor. Bunun temel sebebi diyetlerin zor, uzun ve sıkıcı olması. Diyetforever.com sade, kolay ve uygulanabilir diyet önerileriyle dikkati çekiyor. Bu satırlarda bir diyet listesi yerine en az onun kadar etkili zayıflama yollarından bahsedeceğiz.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlamak göbek eritirmi?

Spor yapmak göbek yağlarının eritilmesinde etkili bir yöntemdir. İp atlamak göbek eritirmi bilimsel bir çalışmaya dayanarak cevaplanabilir.

Japonya’da bilim adamları farklı spor ve egzersizleri karşılaştırdı ve etkili yöntemi belirledi: İp atlamak! İp atlamak en çok kilo verdiren yöntemdir. Diyet yapmak, sıkıcı ve lezzetsiz yemeklerle keyfinizi kaçırmak istemiyorsanız, bu güzel havalarda hemen bir ip alın, doğru ormana, sahile, sokağa koşun. Baharı hareketli geçirin yazın fit vücudunuzla keyfini sürün. Özlü bir söz olarak ifade edersek baharda atla ip, yaza gir fit!

İp atlamak bacakları inceltir mi?

İp atlamanın etkisi, kemik yoğunluğunu arttırır, ancak her atlamanın etkisi her iki bacak tarafından da emilir, çünkü koşu olarak eklemleriniz kadar zor değildir. Aslında, yaşlıların ve sporcuların kemiklerini inceleyen bir araştırmacı olan Dr. Daniel W. Barry‘ye göre, son çalışmalar sadece ip atlamanın, kemik yoğunluğunu iyileştirmek için en iyi egzersizlerden biri olduğunu gösteriyor.

İp atlamak bacakları inceltir mi noktasına gelirsek hemen cevap verelim. Bacak kaslarını ve kemik yapısını güçlendirir. İp atlamak bacak inceltir mi? Hayır inceltme yapmaz ama bacakları kalınlaştırmaz da? Kas ve kemik yapısına etki eder.

Eğer bacak kaslarında yağlanma varsa bu durumda yağlar eriyerek kasa dönüşecektir. Bu durum ip atlamak basen eritirmi sorusunun sorulmasına neden olmaktadır.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlamak ne işe yarar? (ip atlamak neye iyi gelir)

İp atlamak ne işe yarar sorusuna verilebilecek güncel cevaplar şunlardır:

 • İp atlamak, bacağın altındaki kasların esnekliğini  artırabilir; bu da alt bacak yaralanmaları riskini azaltır.
 • İp atlamak neye iyi gelirİp atlamak gözleriniz, elleriniz ve ayaklarınız arasındaki koordinasyonu artırır.
 • İp atlamak yaşlanmayı geciktirir. Özellikle zihinsel, bilişsel yaşlanmanın geciktirilmesinde önemlidir. Şöyle ki iple zıplamak, beyniniz, bilekleriniz ve alt bacak kaslarınız arasındaki sinir sistemi iletişimini geliştiren yeni motif kalıplarını öğrenmeyi içerir. Bu da genel bilişsel işlevinizi geliştirmemize yardımcı olur ki bu da yaşlandıkça önemli bir kazançtır.
 • İp atlamak neye yarar sorusunun bir cevabı da vücudunuzu dengelemek için karın kaslarını, atlama için bacakları, omuzları ve ipi döndürmek için kollarınızı kullanan tam bir vücut egzersizidir.
 • Bir saatlik ip atlama, 1.300 kaloriye kadar yaktırabilir.
 • İp atlamak neye yarar diyenlere bir sağlam gerekçe daha! Kalp atış hızını ve kan basıncını iyileştirmeye yardımcı olur.
 • İp atlamak basen eritirmi? Evet, ip atlamak bölgesel olarak da kilo vermenize katkı sağlayabilir.
 • İp atlamak vücudu sıkılaştırır mı? Vücut sıkılaştırıcı egzersizler içerisinde ip atlamak özel bir yere sahiptir. Özellikle kadınlar için ip atlamak vücudu sıkılaştırır mı sorusuna kesinlikle evet cevabı verilebilir.

İp atlamak hangi kasları çalıştırır?

İp atlamak pek çok kasın aynı anda çalışması demektir. Bunlar arasında bacak, el, kol, boyun, sırt kasları; ip atlamak hangi kasları çalıştırır sorusunda ilk akla gelenlerdir.

İp atlamak vücudun neresini çalıştırır? Omuz ve boyun kasları yanında sırt, bacak, kol gibi onlarca kas aynı anda çalışır. İp atlamak hangi bölgeyi zayıflatır? Vücudun özellikle karın bölgesinde zayıflama görülebilir.  

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

1 saat ip atlamak kaç kalori yakar? (bir saat ip atlamak kaç kalori yakar)

İp atlamak faydaları arasında öne çıkan kalori harcama, yakma gücüne karşı koyan az sayıda egzersiz var. 15 dakika ip atlamak kaç kalori yakar? Çalışmalara göre, her atlama yaklaşık 0.1 kalori yaktığından, orta derecede atlama dakikada 10 ile 16 kalori yakabilir. Bir kaynağa göre, ip atlamak size saatte 1,300 kaloriyi harekete geçirme potansiyeli sunuyor. Muhtemelen bu kadar uzun sürmezken, katı atlamanın 30 dakikası bile uzun vadeden daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Yüksek kalori yakmayı sağlayan ip atlamak 1 ayda kaç kilo verdirirİp atlama antrenman programı yapanlar 1 ayda yaklaşık 10 kiloya kadar verebilir.

Ziyaretçilerden sıklıkla gelen bir soru da ip atlamak nereleri eritir oluyor. İp atlayarak zayıflayanların yorumları incelendiğinde özellikle göbek ve kalça bölgesinde erime görülebiliyor.  Bacak, boyun, bel, sırt, omuz, karın kasları yoğun olarak çalışır. Bu kadar çok kasın çalışıyor olması ip atlamak vücudu sıkılaştırır mı sorusunun da ‘evet’ cevabı verilmesini gerektiriyor. 

İp atlamak selülit giderir mi? ip atlamak selülit tedavisinde doktorların yaptığı öneriler arasında yer alıyor.  İp atlama egzersiz programı yapmak adeta selülit masajı etkisi yapabilir. 

Ayrıca ip atlamak özellikle basen ve bacak bölgesindeki kasları çalıştırdığı için insüline karşı direnç göstermeye başlıyor. Yani o bölgelerdeki yağları, selülitleri azaltmaya başlıyor. İp atlamak selülit giderir mi? Etkisi neredeyse 24 saat süren bir egzersiz programı olarak ip atlamak selülit giderici etkiye sahiptir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek dışında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

Zıplamak kaç kalori yakar?

Zıplamak bulunduğunuz her yerde yapabileceğiniz bir spor aktivitesidir. Tıpkı bu sayfalarda okuduğunuz ip atlayarak kilo verenlerin yorumları gibi zıplamak da yüksek kalori harcatarak kilo vermede etkili oluyor.

10 dakikalık bir zıplama antrenmanı 70 kiloluk bir kişi için 53 kalori yakarken 100 kiloluk bir yetişkin aynı 10 dakikada 71 kalori yakar.

İp atlayarak kilo verenlerin yorumları arasında şınav çekmek kaç kalori yakar sorusu da merak ediliyor. Soruyu daha doğru parametrelere göre sorar isek 70 kg bir kişi için 10 dakika şınav çekmek kaç kalori yakar? 98 kalori yakar.

10 dakika ip atlamak kaç kalori yakar?

Trambolin ile zıplamak son yıllarda kilo vermek için spor yaparken çok popüler hale geldi. Kalori yakmak ve zindeliği artırmak için bir trambolin kullanmanın faydaları NASA tarafından araştırılmıştır. Bir trambolinde zıplayan 10 dakikanın 30 dakikalık koşu süresinden daha etkili bir kardiyovasküler egzersiz olduğunu bulmuşlardır.

Trambolin ile zıplamak kaç kalori yaktırır? 30 dakikalık bir antrenman 70 kiloluk bir yetişkine 159 kalori harcatıyor. 30 dakika 100 kiloluk bir bireye zıplamak kaç kalori yaktırır? 213 kaloriyi yakar ve 30 dakikalık tempolu bir yürüyüşle veya bir aerobik seansı ile aynı kalori yakma aralığına eşittir.

Bir saat ip atlamak kaç kalori yakar sorusu için maksimum 1300 kalori yakmanızı sağlayabilir! Müthiş bir rakam!

İp atlayarak zayıflayanların yorumları (ip atlamak zayıflatırmı)

ip atlamak zayıflatırmı? İp atlamak ne demek? İp atlamak, atlama ipi kullanılarak ayakların yerden ayrılıp zıplama hareketiyle kol kaslarının da bir koordinasyon eşliğinde ipe takılmadan döndürme hareketidir. 

İp atlayarak zayıflama çizelgesi hazırlayanlar yukarıda verdiğimiz antrenman programını uygulayabilir. İp atlamak zayıflatırmı göbek eritirmi? İp atlamak kilo verdirir mi? Evet ip atlamak kilo vermede etkili bir yöntemdir.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek dışında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak zayıflayanların yorumları

İp atlayarak zayıflayanların yorumları arasında kızlar soruyor platformundaki bir yorumu paylaşmak istiyoruz.

 • Her gün 250 kez ip atlıyorum bol bol su da içiyorum kilom 65, üniversiteye hazırlandığım için evdeydim bu sene bu yüzden kilo aldım sizce ne kadar yararı olur daha çok mu atlıyım ve daha ne önerirsiniz?

İp atlayarak zayıflayanlar, ip atlayarak kilo verenler

Gerçekten ip atlamak kilo verdirir mi? İp atlayarak zayıfladım diyenler farklı platformlarda görüşlerini dile getiriyor. Siz de ip atlayarak zayıfladım diyenler arasındaysanız

 • Zayıflamak için günde kaç ip atlamak lazım? Benim 3. günüm 300 atlıyorum iyi midir yoksa 500 yeterlimi? (Kızlar Soruyor)
 • Aceleniz ne anlamıyorum ben, önemli olan devamlılık. 15 dakika ip atlamak ortalama 150 kalori harcamanı sağlıyor internet sitelerindeki hesaplara bakarsak. 1 kilo vermek için fazladan 7000 kalori yakman gerekiyor (bu da ortalama değer elbette). Yani normal aktivitelerin yanında günde 15 dakika ip atlayarak 3 kg vermen için 140 gün gerekiyor.
 • 15 dakika ip atlamanın yanına 30 dakika da tempolu koşu eklersen (150 + 290 ) 47 gün eder. (O da her gün koşmayacağını varsayarsak ortalama 2 aya denk geliyor.)

İp atlayarak kilo verenler

 • Yani tavsiyem 10-15 dakika ip, 20-25 dakika koşu (her gün 1 video, gün aralarında haftanın 2 günü dinlenmen de gerekiyor) (Kızlar Soruyor)
 • Neredeyse 3 yıldır ip atlıyorum son 1 senedir saldım tabi o ayrı doğum kilolarımı da bu şekilde verdim diyebilirim. Sabah çoluk çocuğu yolcu ettikten sonra mutlaka 200 kere ip atlayıp evden öyle çıkıyorum. Akşam da işten gelince 200 yapıp 400’e tamamlıyorum. Başlarda 10 kere bile atlayamazken simdi tek seferde 150-200 yapabiliyorum:) Bacaklarım bu sayede sıkılaşmış oldu:) Yaz geliyor tekrar düzene sokayım bari! (Onyüzmilyonoje)

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlamak sıkılaştırır mı?

İp atlamak karın kasları ve pek çok kası birlikte çalıştırır. Bu nedenle ip atlamak sıkılaştırır mı sorusunun cevabı ‘evet’ olmaktadır. 

İp atlamak basen inceltirmi? Evet, ip atlamak sıkılaştırma yanında basen inceltme işlevi de görür. İp atlamak kalçayı eritirmi? Evet, eritebilir. Basen bölgesi vücudun belden sonra en fazla yağ depoladığı alandır. Bu nedenle ip atlamak basen inceltirmi sorusu önem kazanıyor. Çünkü vücudun insülin direncini kırmak için en önemli kaslar bacak kaslarıdır. Bacak kaslarının çalışması basen eritme kürü etkisi başlatır. Tüm bunlar için ip atlamak doğru ve etkili bir tercihtir.  

İp atlamak sıkılaştırır mı sorusu kadar ip atlamak yağ yakar mı soruluyor. İp atlamak düzenli yapıldığında kalori harcatmanın yanında iyi bir yağ yakma motoru gibi işlev görür. 

İp atlamak zayıflatır mı? (İp atlamak zayıflatırmı) Elbette düzenli ip atlamak zayıflatır mı (ip atlamak zayıflatırmı) kesinlikle, evet! Kalori yakar, insülin direncini kırmayı sağlar, depolanmış yağları yakar, esneklik kazandırır! Daha çok oksijen tüketilmesini ve daha çok kalori harcanmasını teşvik eder.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek dışında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.

İp atlayarak kilo verdim

İnternet ortamında ip atlayarak kilo verdim yorumlarından birkaçını bilginize sunuyoruz. İp atlayarak kilo verenler yaptıkları paylaşımlarda kilo vermenin düzenli uygulama ile garantili bir yöntemi olarak ip atlamayı gösteriyorlar. Bu yorumlar ip atlama kaç kilo verdirir sorusuna da deneyimlenmiş cevaplar veriyor.

İşte ip atlayarak kilo verenlerin yorumu örnekleri!

 • İsmail 1 yıl önce

Ben 1 ayda tam 12 kilo verdim. Sırf polislik sınavı için her gün düzenli olarak 30 dakika koşuyordum. 45 dakika bisiklet biniyordum, 25 dakika ip atlıyordum, 800 mekik çekiyordum, 7 barfiks çekiyordum. Günlük 70 şınav çekiyordum ama hal kalmıyordu bende yürüyemez hale giriyordum abartısız kalbim sıkışıyordu bazen. (Diyadinnet)

 • ESMA 1 yıl önce

Merhaba 23 yaşındayım 60 kiloyum ip atlamaya çok zorlu 10-20 ile başladım şuan 2 günde bir akşamları 200 tane ip atlıyorum çok pis yorulup nefes nefese kalıp terliyorum vücudumda incelme sıklaşma oldu. 2 kilo verdim. (Diyadinnet)

 • Cuma Calışkan 1 yıl önce

Evet arkadaşlar bu gün tam bir hafta oldu ve tam 3 kg verdim hemde hiç diyet yapmadan günde 1500 ip atlayarak diyetsiz haftada 3 kg verdim. Fakat su tüketimini artırdım, aklınıza geldikçe suyu çok tüketin. 4 senedir antrenmansız ilk 3 gün bacaklarımda çok ağrı oldu onuda belirteyim sonraki günler alıştım ve günde 1500 tane ipi 35 dk civarında atlıyorum herkese iyi sporlar dilerim ip atlamaya devam durmak yok :)) (Diyadinnet)

İp atlayarak zayıflayan ünlüler (ip atlamak zayıflatırmı)

İp atlayarak zayıflayan ünlüler arasında Hazal Kaya, Seda Akgül, Linet de yer alıyor. İp atlamak haftada kaç kilo verdirir sorusunun cazip cevabı ünlülerin adeta ip atlama rekoru  kırmalarına neden oluyor. 

İp atlayarak ayda kaç kilo verilir? İp atlamak ayda kaç kilo verdirir? Bu sorular ünlü ünsüz pek çok kişinin ip atlama sporuna başlamasını teşvik ediyor. İp atlamak zayıflatırmı sorusuna da uzmanlar büyük çoğunlukla evet cevabı veriliyor.

İp atlayarak haftada 2 kilo vermek dışında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz..

Günde kaç kere ip atlanmalı?

Siz de günde 100 ip atlamak hedefini belirleyin. Yola günde 100 ip atlamak hedefiyle başlayıp, daha sonra sayı yerine dakika olarak egzersiz programına başlayın. Günde kaç kere ip atlanmalı yerine 10 dakika, 15 dakika gibi programlar halinde uygulayın.

İp atlamak İngilizce nedir? İp atlamanın ingilizcesi nedir? 

İp atlamak İngilizce nedir? ‘jump rope‘ olarak tercüme edilebilir. İp atlamanın ingilizcesi nedir? Jump rope ip atlamanın İngilizce karşılığıdır. Genellikle ip atlama zayıflama ile birlikte kullanılabiliyor.

Bitmedi! İp atlayarak haftada 2 kilo vermek yanında neler yapabilirsiniz? Yüzlerce kilo verdiren öneriye buradan ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

İp atlayarak haftada 2 kilo (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] egzersizi yapmak. Daha çok ve hızlı kalori yaktıran birkaç günlük egzersiz programı ile diyet kaçamağında aldığınız fazla kalorilerden […]